Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjePanele szklane

Fusing- technika wytwarzania paneli szklanych

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo panele ze szkła fusingowego. Fusing jest techniką, którą znali już nasi przodkowie, jednak nowe technologie, dające nam ogromne możliwości, przyczyniły się do tego, że odżyła ona w naszej świadomości i zyskuje coraz większą popularność. Fusing polega na termicznej obróbce szkła. Tworzywo to jest stapiane w specjalnych piecach, co umożliwia łączenie różnych jego kawałków, a także jego formowanie, wyginanie, dekorowanie i barwienie. Technika fusingu daje szerokie możliwości, dzięki czemu możemy uzyskać niepowtarzalne i piękne dekoracyjne panele szklane stworzone także według autorskich projektów. Dzięki swojej oryginalności szkło kolorowe idealnie nadaje się do zastosowania w dekoracji wnętrz a także elewacji.

Zastosowanie paneli ze szkła fusingowo

Ze szkła fusingowego wykonujemy: patery, obrazy szklane, szklane blaty na stół, ramy do luster nowoczesne, panele szklane. Panele szklane są bardzo dekoracyjne, a ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone. Łącząc poszczególne panele możemy wykonać:

- ściankę działową
- zamontować panele w przestrzeniach między szafkami kuchennymi
- wyłożyć nimi klatkę schodową a także wykorzystać jako elementy dekoracyjne do poręczy/ barierek przy schodach
- osłony na kaloryfery
- drzwi
- elementy szklane do mebli

Panele szklane stosuje się także jako elementy dekoracyjne elewacji budynków.
Bardzo atrakcyjnie wygląda szkło podświetlone. Podświetlenie przepięknie podkreśla fakturę szkła stapianego.
Na życzenie panele ze szkła fusingowego możemy także poddać procesowi hartowania.

Mówiąc w skrócie nasze szkło fusingowe to unikalna biżuteria którą stosujemy do produkcji dekoracji.
Technikę stapiania szkła z powodzeniem wykorzystujemy do wykonywania elementów ozdobnych takich jak: logo firm, szyldy, a nawet statuetki okolicznościowe.

Techniki wykonania obrazów

W naszym sklepie znajdziecie gotowe do zakupu panele ze szkła dekoracyjnego, ale także jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, propozycje wprowadzenia zmian, korekt do naszych wzorów. Jeśli znajdziecie wzór paneli, w którym chcielibyście wprowadzić pewne modyfikacje np. zmienić kolorystykę, deseń lub rozmiar, zapraszamy do kontaktu z nami. Na pewno w miarę możliwości dopasujemy się do Waszych oczekiwań. Zapraszamy także do obejrzenia galerii wzorów faktur szkła stapianego. W przypadku zamówienia paneli ze szkła wykonanego metodą fusingu według indywidualnego wzoru, czas oczekiwania będzie trochę dłuższy niż przy zakupie gotowych produktów.

Zapraszamy do obejrzenia przykładów naszych paneli ze szkła dekoracyjnego i z góry dziękujemy za okazanie chęci współpracy z nami i za złożone zamówienia.
Zaprojektuj swój indywidualny panel