Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjePicasso Pablo, Reprodukcje

Malarz Pablo Picasso obrazy i życie


Pabla Picassa, a właśc. Pabla Diega José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso (1881 Malaga – 1973 Mougins) raczej nikomu przedstawiać nie trzeba, choć z pewnością warto przytoczyć w tym miejscu kilka faktów z życia jednego z najwybitniejszych I najbardziej znanych artystów wszech czasów. Picasso wraz z ze swoim przyjacielem, Georges’em Braque’iem, stworzył zupełnie nowy i rewolucyjny jak na owe czasu nurt w malarstwie zwany kubizmem. Pablo odziedziczył talent po ojcu, znakomitym rysowniku. Kształcił się w Hiszpanii i Paryżu. Twórczość Picassa, choć trudno poddać ją jakiejkolwiek klasyfikacji, można spróbować ująć w pewne ramy. Pierwszy znaczący okres w życiu artystycznym Picassa, określany mianem białego, obfitował w dzieła poruszające problematykę osób biednych. W okresie różowym Pablo namalował wiele obrazów ukazujących sceny z życia cyrkowców. Od 1907 zaczął eksperymentować z geometryzacja i upraszczaniem formy, kładąc podwaliny pod nurt kubistyczny. Picasso nie ustawał jednak w poszukiwaniach artystycznych. Podczas wojny domowej w Hiszpanii namalował słynną Guernicę, a po II wojnie światowej zaczął sympatyzować z ruchami lewicowymi i pokojowymi. Spośród licznych wyśmienitych dzieł Picassa, dla swoich klientów wybraliśmy następujące: Claude Dessinant Francoise et Paloma, Corrida, Fanny Teller, Femme Assise A La Montre Bracelet, Femme Tenant Unlive, Femme Aux Cheveux Jaunes, Kobieta w czerwonym fotelu, Panny z Awinionu oraz Sur la Plage. Nasza oferta to reprodukcje obrazów znanych malarzy

Pablo Picasso był jednym z najbardziej wpływowych artystów XX wieku. Urodzony w Hiszpanii w 1881 r. Picasso zaczął tworzyć w młodym wieku i przez całą karierę stale rozwijał swój niepowtarzalny styl. Jego wczesne prace były w dużej mierze inspirowane tradycyjnymi hiszpańskimi formami sztuki, ale później eksperymentował z kubizmem, surrealizmem i innymi stylami. Najbardziej znany jest ze swoich kubistycznych obrazów, w których w przełomowy sposób wykorzystał geometryczne kształty i zniekształconą perspektywę. Picasso był jednak również mistrzem rysunku, rzeźby i ceramiki, a jego prace obejmowały szeroki wybór stylów i gatunków. Tworzył również w neoklasycyzmie, a nawet w tradycyjnych hiszpańskich technikach malarskich. Bez względu na to, w jakim stylu pracował, Picasso zawsze starał się przekraczać granice tego, co możliwe w sztuce. Jednym z jego wybitnych dzieł są „Panny z Awinionu”. Obraz przedstawia pięć nagich kobiet, które zostały bardzo mocno zgeometryzowane i uproszczone. Każda z postaci ukazana została inaczej. Twarze kobiet przywołują na myśl dawną sztukę iberyjską. Natomiast dwie inne zdecydowanie wyróżniają się zdeformowanymi twarzami, które są podobne do charakterystycznych dla prymitywnej sztuki afrykańskiej masek. Obraz wywołał kontrowersje i na początku nie wzbudził zachwytu, wręcz odwrotnie, był bardzo krytykowany. Z czasem zaczęto go doceniać. Aktualnie znajduje się na honorowym miejscu w jednym z nowojorskich muzeów – Museum of Modern Art. Nic dziwnego, że obecnie można znaleźć wiele reprodukcji obrazów tego wybitnego malarza. Również w www.twoja-galeria.eu oferujemy szeroki wybór reprodukcji na płótnie znanych dzieł Pablo Picasso. Zapraszamy do zapoznania się z naszą poniższą ofertą i do składania zamówień. Każdy obraz możemy oprawić w estetyczną ramę.

Reprodukcje obrazów Picasso

Wiele osób interesuje się sztuką, w tym również malarstwem. Pasjonaci dzieł sztuki marzą o tym, aby któregoś dnia obraz namalowany przez znanego twórcę zawisł na ścianie w ich domu. Niestety jest to niemożliwe ze względu na cenę, jaką trzeba zapłacić za kupno takiego dzieła. Stać jest na to wyłącznie najbogatszych. Wystarczy sprawdzić to, jakie kwoty padają na aukcjach obrazów namalowanych przez znanych artystów. Czasem aż trudno to sobie wyobrazić. Na szczęście można zakupić reprodukcję jednego ze znanych dzieł. Ich wykonywaniem często zajmują się studenci lub absolwenci szkół artystycznych. Chociaż to tylko kopia, to konieczne jest posiadanie odpowiednich umiejętności pozwalających na jej wykonanie. Reprodukcja obrazu tworzona w pośpiechu, bez dbałości o szczegóły może nie znaleźć nabywcy. Ktoś, kto kupuje taką kopię liczy na to, że podobieństwo do oryginału będzie wysokie. Trudno spodziewać się obrazu, który jest idealnie wierny oryginałowi, ale nabywca musi zobaczyć zaangażowanie autora reprodukcji. Może ona zostać wykonana na płótnie. Możliwe jest jednak wykorzystanie nowoczesnych technologii związanych z drukiem. Niezależnie od zastosowanej metody dostępność kopii jest na tyle wysoka, że praktycznie każdy może cieszyć się reprodukcją znanego dzieła wiszącą na ścianie w jego domu lub mieszkaniu. Planujesz zakup reprodukcji obrazu znanego malarza? Niezależnie od tego, kim on jest możesz złożyć takie zamówienie przedstawicielowi naszej firmy. Możesz być pewien tego, że kopia dzieła sztuki, którą od nas otrzymasz będzie prezentowała wysoką jakość artystyczną. Do tego materiały zastosowane przy produkcji zamówionej przez Ciebie kopii będą pochodzić od najlepszych firm w branży. Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do konsultanta, który chętnie na nie odpowie.

Pablo Picasso obraz do salonu, na ścianę reprodukcja

Niepowtarzalne reprodukcje obrazów Pabla Picassa w naszej galerii

W naszej ofercie znajdą Państwo wyjątkowe dzieła najwybitniejszych artystów, które mogą zdobić ściany Państwa domu lub biura. Oferujemy repliki sławnych dzieł sztuki o jakości nie odbiegającej od oryginałów. Proponujemy również wykonanie reprodukcji na płótnie według indywidualnego zamówienia, co pozwoli na uzyskanie pełnej satysfakcji z zakupu. Nasze obrazy drukowane są na naturalnym płótnie bawełnianym przy użyciu specjalistycznych atramentów pigmentowych. Płótna są następnie ręcznie pokrywane werniksem, co zapewnia ich trwałość. Reprodukcje są naszą pasją, dlatego poznajemy sylwetki artystów i umieszczamy na naszej stronie ich ciekawe noty biograficzne. Zachęcamy do przeglądania naszej oferty i złożenia zamówienia!
 • Pablo Picasso - Claude Dessinant Francoise Et Paloma
  Pablo Picasso - Claude Dessinant Francoise Et Paloma - wf1112
  #wf1112
 • Pablo Picasso - Corrida
  Pablo Picasso - Corrida - wf1113
  #wf1113
 • Pablo Picasso - Fanny Tellier
  Pablo Picasso - Fanny Tellier - wf1114
  #wf1114
 • Pablo Picasso - Feeme Assise A La Montre Braclet
  Pablo Picasso - Feeme Assise A La Montre Braclet - wf1115
  #wf1115
 • Pablo Picasso - Feeme Tenant Unlive
  Pablo Picasso - Feeme Tenant Unlive - wf1116
  #wf1116
 • Pablo Picasso - Femme Au Chape Au A Rayures Rou Ges Et Verte
  Pablo Picasso - Femme Au Chape Au A Rayures Rou Ges Et Verte - wf1117
  #wf1117
 • Pablo Picasso - Femme Aux Cheveux Jaunes
  Pablo Picasso - Femme Aux Cheveux Jaunes - wf1118
  #wf1118
 • Pablo Picasso - Kobieta w Czerwonym Fotelu
  Pablo Picasso - Kobieta w Czerwonym Fotelu - wf1119
  #wf1119
 • Pablo Picasso - Panny z Avinionu
  Pablo Picasso - Panny z Avinionu - wf1120
  #wf1120
 • Pablo Picasso - Sur La Plage
  Pablo Picasso - Sur La Plage - wf1121
  #wf1121
 • Pablo Picasso - Natura morta con pesci
  Pablo Picasso - Natura morta con pesci - wf16162
  #wf16162
 • Pablo Picasso - Melancholy Woman
  Pablo Picasso - Melancholy Woman - wf16163
  #wf16163
 • Pablo Picasso - Guernica
  Pablo Picasso - Guernica - wf16168
  #wf16168
 • Pablo Picasso - Composition for Bal de la Mer
  Pablo Picasso - Composition for Bal de la Mer - wf16369
  #wf16369
 • Pablo Picasso - Vintage Pablo Picasso Rug by Ege
  Pablo Picasso - Vintage Pablo Picasso Rug by Ege - wf16633
  #wf16633
 • Pablo Picasso - Toros en Vallauris
  Pablo Picasso - Toros en Vallauris - wf16634
  #wf16634
 • Pablo Picasso - Nature Morte au Bougeoir et a la Cruche
  Pablo Picasso - Nature Morte au Bougeoir et a la Cruche - wf16635
  #wf16635
 • Pablo Picasso - Le peintre et son modèle
  Pablo Picasso - Le peintre et son modèle - wf16636
  #wf16636
 • Pablo Picasso - La piqué
  Pablo Picasso - La piqué - wf16637
  #wf16637
 • Pablo Picasso - Guitare
  Pablo Picasso - Guitare - wf16638
  #wf16638
 • Pablo Picasso - Tête de femme
  Pablo Picasso - Tête de femme - wf17033
  #wf17033
 • Pablo Picasso - Natureza-morta
  Pablo Picasso - Natureza-morta - wf17034
  #wf17034
 • Pablo Picasso - Buste De Femme Nue Face
  Pablo Picasso - Buste De Femme Nue Face - wf17035
  #wf17035