Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeGauguin Paul, Reprodukcje

Paul Gaugin, a właśc.  Eugène Henri Paul Gauguin (1848 Paryż – 1903 Atuona, Polinezja Francuska) pochodził z bardzo znanej rodziny, słynącej z radykalnych poglądów. W obawie przed prześladowaniami Paul jako mały chłopiec wraz z rodziną wyjechał do Peru, skąd pochodziła jego matka. Gdy sytuacja w Paryżu po zamachu stanu Ludwika Bonapartego już się uspokoiła, wrócili do Francji. Paul marzył już jednak o innym życiu. Fascynowały go podróże. Nie czekał długo z realizacją swoich pragnień, ponieważ już jako 17-latek zaciągnął się do marynarki. W późniejszym czasie Gaugin zatrudniony był na posadzie urzędnika, zaś malarstwem zajmował się, by tak rzec, hobbystycznie. Po rozstaniu z żoną, która miała do niego pretensje, że porzucił prace i chciał na dobre zająć się sztuką, Paul zaczął poszukiwania swojego miejsca na ziemi. Znalazł je na wyspie Thaiti, należącej do archipelagu Polinezji Francuskiej. Tam też powstały najznamienitsze dzieła Gaugina. Do cech charakterystycznych jego malarstwa zalicza się czystą paletę barw i stosowanie kreski oddzielającej poszczególne kolory. W naszej galerii znajdziecie Państwo bardzo duży wybór reprodukcji dzieł tego wyśmienitego artysty. Oferujemy Państwu następujące obrazy: Arearea, Cztery Bretonki, Duch zmarłych czuwa, Jeźdźcy na plaży, Kalwaria bretońska (Zielony Chrystus), Kobieta trzymająca owoc, Krajobraz bretoński ze świniami, Martwa natura z japońskim drzeworytem, Sjesta, Słodkie sny, Tahitańskie kobiety, Walka Jakuba z Aniołem, Żółty Chrystus.

Paul Gauguin obrazy

Nasza oferta to reprodukcje obrazów znanych malarzy. W 1875 r. Paul Gauguin stworzył dzieła, które dziś uznawane są za jedne z jego najlepszych. W tym samym roku zaczął rozwijać swój niepowtarzalny styl malarski, który wpłynął na całą jego karierę. Wczesne obrazy Gauguina były śmiałe i ekspresyjne, a szybkie pociągnięcia pędzla nadawały im dynamiczny charakter. Kolory pozostawały jednak stonowane, w przeciwieństwie do jaskrawych odcieni często stosowanych przez malarzy impresjonistów. Dopiero w późniejszym okresie swojej twórczości Gauguin zaczął eksperymentować z żywszymi kolorami i zgłębiać nowe tematy. Jego późniejsze obrazy charakteryzują się intensywną ekspresją i uderzającym efektem wizualnym. W miarę rozwoju stylu malarskiego Paula Gauguina, powracał on również do technik charakterystycznych dla jego przeszłości. Jednak jego martwe natury z tego okresu przyciągnęły wiele uwagi, zwłaszcza Martwa natura z kwiatami z 1885 roku. Natura i przedmioty pojawiające się na płótnach stawały się coraz mniej realistyczne i stanowiły coraz bardziej indywidualną interpretację rzeczywistości przez artystę. Był to kierunek, w którym Paul podążał coraz bardziej. Kiedy Paul Gauguin udał się w 1887 roku na Martynikę, był już uznanym artystą. Jednak egzotyka karaibskiej wyspy wywarła na nim tak silne wrażenie, że dwa lata później wyruszył ponownie do Polinezji. W czasie pobytu na Tahiti Gauguin stworzył jedne ze swoich najsłynniejszych dzieł. Obrazy te były pod silnym wpływem obrazów i kolorów Polinezji i pokazują najwyższy etap rozwoju stylu malarskiego Gauguina. Po powrocie do Europy Gauguin nadal tworzył sztukę inspirowaną kulturami wysp Pacyfiku, których doświadczył. Paul Gauguin był jednym z pierwszych artystów, którzy pod koniec XIX wieku zaczęli odkrywać nowe style i techniki. Jego obrazy były na wskroś oryginalne i przełomowe, być może dlatego spotkały się z krytyką, gdy po raz pierwszy pokazano je w Europie. Dzieła Gauguina przedstawiały mieszkańców Tahiti, charakterystyczne dla tej wyspy rośliny i owoce w sposób zupełnie nowy i niepodobny do niczego, co widziano wcześniej. Do dziś jego obrazy uważane są za jedne z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych przykładów francuskiego impresjonizmu.

Reprodukcje obrazów Paul Gaugin

Jeżeli pragną Państwo ozdobić swoje domy lub biura dziełami wspaniałych artystów, zachęcamy do zapoznania się z ofertą reprodukcji dostępnych w naszej galerii. Oferujemy dzieła najbardziej znanych światowych artystów, które zdobią ściany najważniejszych galerii, a co najważniejsze, każdy z nich charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania. Warto wspomnieć, że jesteśmy w stanie wykonać reprodukcję dzieła na płótnie według specjalnego zamówienia klienta. Do tego celu wykorzystujemy tylko najlepsze artykuły i materiały. Obrazy drukowane są na naturalnym płótnie bawełnianym, a indukcyjne atramenty pigmentowe są używane do wydruku. Płótna po zadrukowaniu są ręcznie zabezpieczane werniksem o wykończeniu błyszczącym lub matowym, w zależności od preferencji. Pozwala to na uzyskanie jeszcze lepszej jakości i trwałości reprodukcji. Zachęcamy Państwa do bliższego zapoznania się z naszą ofertą i cieszenia się unikalnymi dziełami sztuki w domu lub biurze. Sami skomponujecie Państwo swój wyjątkowy salon dzięki naszym reprodukcjom, które każdy może pozwolić sobie na wysokiej jakości dzieło sztuki, bez wydawania na niego fortuny. Możliwe jest również wykonanie specjalnego zamówienia. Wystarczy skontaktować się z nami, napisać, jakie dzieło Państwo poszukują i w jakim rozmiarze ma ono zostać dostarczone. Reprodukcje to nie tylko nasza specjalność, ale i pasja, dlatego chcemy Państwu przybliżyć sylwetki artystów. Na naszej stronie internetowej znajdują się również interesujące noty biograficzne i lista artystów, których dzieła reprodukujemy. Jeśli nazwisko poszukiwanego malarza nie znajduje się na liście, zachęcamy do wysłania do nas informacji. Postaramy się jak najszybciej poszerzyć naszą ofertę i przygotować dla Państwa poszukiwany obraz. Jesteśmy skłonni spełnić każde życzenie klienta, a co za tym idzie, nie ma dla nas zleceń niemożliwych do wykonania. Żeby odpowiedzieć na ewentualne pytania, pozostajemy do dyspozycji pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail. W naszym asortymencie znajdują się reprodukcje malarstwa pochodzące z czasów renesansu, baroku, a także ze sztuki współczesnej. To okazja na znalezienie wyjątkowej dekoracji w atrakcyjnej cenie!
 • Paul Gauguin - AREAREA
  Paul Gauguin - AREAREA - wf1126
  #wf1126
 • Paul Gauguin - CZTERY BRETONKI
  Paul Gauguin - CZTERY BRETONKI - wf1127
  #wf1127
 • Paul Gauguin - DUCH ZMARŁYCH CZUWA
  Paul Gauguin - DUCH ZMARŁYCH CZUWA - wf1128
  #wf1128
 • Paul Gauguin - JEŹDŹCY NA PLAŻY
  Paul Gauguin - JEŹDŹCY NA PLAŻY - wf1129
  #wf1129
 • Paul Gauguin - KALWARIA BRETOŃSKA (ZIELONY CHRYSTUS)
  Paul Gauguin - KALWARIA BRETOŃSKA (ZIELONY CHRYSTUS) - wf1130
  #wf1130
 • Paul Gauguin - KOBIETA TRZYMAJĄCA OWOC
  Paul Gauguin - KOBIETA TRZYMAJĄCA OWOC - wf1131
  #wf1131
 • Paul Gauguin - KRAJOBRAZ BRETOŃSKI ZE ŚWINIAMI
  Paul Gauguin - KRAJOBRAZ BRETOŃSKI ZE ŚWINIAMI - wf1132
  #wf1132
 • Paul Gauguin - MARTWA NATURA Z JAPOŃSKIM DRZEWORYTEM
  Paul Gauguin - MARTWA NATURA Z JAPOŃSKIM DRZEWORYTEM - wf1133
  #wf1133
 • Paul Gauguin - SJESTA
  Paul Gauguin - SJESTA - wf1134
  #wf1134
 • Paul Gauguin - SŁODKIE SNY
  Paul Gauguin - SŁODKIE SNY - wf1135
  #wf1135
 • Paul Gauguin - TAHITANSKIE KOBIETY
  Paul Gauguin - TAHITANSKIE KOBIETY - wf1136
  #wf1136
 • Paul Gauguin - WALKA JAKUBA Z ANIOŁEM
  Paul Gauguin - WALKA JAKUBA Z ANIOŁEM - wf1137
  #wf1137
 • Paul Gauguin - ZÓŁTY CHRYSTUS
  Paul Gauguin - ZÓŁTY CHRYSTUS - wf1138
  #wf1138
 • Paul Gauguin - The Willow Tree
  Paul Gauguin - The Willow Tree - wf15877
  #wf15877
 • Paul Gauguin - Delightful land te nave nave fenua
  Paul Gauguin - Delightful land te nave nave fenua - wf15878
  #wf15878
 • Paul Gauguin - Still Life with Teapot and Fruit
  Paul Gauguin - Still Life with Teapot and Fruit - wf16520
  #wf16520
 • Paul Gauguin - Two Tahitian Women
  Paul Gauguin - Two Tahitian Women - wf16521
  #wf16521
 • Paul Gauguin - Tahitian Landscape
  Paul Gauguin - Tahitian Landscape - wf16522
  #wf16522
 • Paul Gauguin - Three Tahitian Women
  Paul Gauguin - Three Tahitian Women - wf16523
  #wf16523
 • Paul Gauguin - Ia Orana Maria (Hail Mary)
  Paul Gauguin - Ia Orana Maria (Hail Mary) - wf16524
  #wf16524
 • Paul Gauguin - A Farm in Brittany
  Paul Gauguin - A Farm in Brittany - wf16525
  #wf16525
 • Paul Gauguin - Washerwomen
  Paul Gauguin - Washerwomen - wf16848
  #wf16848
 • Paul Gauguin - Vincent van Gogh painting sunflowers
  Paul Gauguin - Vincent van Gogh painting sunflowers - wf16849
  #wf16849
 • Paul Gauguin - Upa Upa The Fire Dance
  Paul Gauguin - Upa Upa The Fire Dance - wf16850
  #wf16850
 • Paul Gauguin - The Ham
  Paul Gauguin - The Ham - wf16851
  #wf16851
 • Paul Gauguin - The Flageolet Player on the Cliff
  Paul Gauguin - The Flageolet Player on the Cliff - wf16852
  #wf16852
 • Paul Gauguin - The Black Pigs
  Paul Gauguin - The Black Pigs - wf16853
  #wf16853
 • Paul Gauguin - Tahitian Landscape II
  Paul Gauguin - Tahitian Landscape II - wf16854
  #wf16854
 • Paul Gauguin - Still Life with Three Puppies
  Paul Gauguin - Still Life with Three Puppies - wf16855
  #wf16855
 • Paul Gauguin - Bretagnelandskap med kuer
  Paul Gauguin - Bretagnelandskap med kuer - wf16856
  #wf16856
 • Paul Gauguin - Entrance to the Village of Osny
  Paul Gauguin - Entrance to the Village of Osny - wf16857
  #wf16857
 • Paul Gauguin - Flowers and a Bowl of Fruit on a Table
  Paul Gauguin - Flowers and a Bowl of Fruit on a Table - wf16858
  #wf16858