Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeSanti Rafael, Reprodukcje

Rafael Santi (1483 Urbino – 1520 Rzym) to obok Michała Anioła i Leonarda da Vinci jeden z najwybitniejszych twórców włoskiego renesansu. Zajmował się malarstwem i architekturą. Był synem nadwornego malarza rodziny Montefeltro, książąt z Urbino, co umożliwiło mu zdobycie na tymże dworze starannego i gruntownego wykształcenia. Terminował w pracowni Pietra Vannucciego, zwanego Perugino a w 1504 roku przeniósł się do Florencji, gdzie poznał Leonarda da Vinci i Michała Anioła. Cztery lata później wyruszył do Rzymu a tam pracował na zlecenie papieży Juliusza II i Leona X. Od 1514 nadzorował budowę Bazyliki św. Piotra. Prowadził tez wykopaliska mające na celu poznanie architektury starożytnego Rzymu. Sławy doczekał za życia. Już wtedy był uznawany za geniusza. Rafael jest znany z licznych przedstawień Madonny ( w tym bodaj najsłynniejsza Madonna Sykstyńska). Często także portretował samego siebie i osoby ze swego najbliższego otoczenia. Do jego najwybitniejszych dzieł zalicza się również freski w Stanzach Watykańskich (m. in. wybitna Szkoła Ateńska). Inne znane obrazy Rafaela to: Zmartwychwstanie Chrystusa, Ukrzyżowanie, Ołtarz Oddich, Trzy Gracje, Zaślubiny Marii z Józefem, Sen rycerza, Madonna Connestable, Madonna Terranuova, Madonna ze szczygłem, Piękna ogrodniczka, Złożenie do grobu i Portret młodzieńca. W naszej galerii mogą Państwo zamówić reprodukcję Portretu młodej kobiety.

Rafael Santi obrazy


Pomimo stosunkowo krótkiego życia, pozostawił po sobie ogromny dobytek kulturowy. Już jako bardzo młody mężczyzna na zlecenia papieży dekorował papieskie pokoje w Pałacu Watykańskim, nadzorował prace architektoniczne monstrualnych budowli, jak bazylika świętego Piotra. Pracował bardzo ciężko i zaznaczył swoje miejsce w historii nie tylko sztuki, ale także religii i architektury. Leon X w pogoni za odbudową dawnej świetności Rzymu wykorzystywał każdą wolną chwilę artysty, by zrekonstruować starożytne budowle. Rafael z natchnieniem i poświęceniem wykonywał wszystkie zlecane mu zadania, co przyczyniło się do rozwoju jego kariery. Jeszcze w trakcie jego pracy artystycznej pisano na jego cześć sonety, a za całokształt nazwano go Boskim Rafaelem. Kto bowiem potrafiłby połączyć taki talent z pracowitością, odpowiedzialnością, ujmującym charakterem i dobrym wychowaniem?

Rafael Santi jest od wieków jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na całym świecie, a wypracowany przez siebie styl nieprawdopodobnie wyrażający postacie ludzkie zdobył ogromne uznanie. Intensywne, lecz niedługie życie Boskiego Rafaela przyniosło setki obrazów, których reprodukcje możesz mieć na swoich ścianach i cieszyć się wysokiej klasy dziełami na co dzień. Więc jeśli jesteś fanem Rafaela, sprawdź pełną ofertę reprodukcji obrazów na naszej stronie internetowej. Po wybraniu obrazu znajdziesz szczegółowe informacje na temat możliwości zamówienia. Dziedzictwo kulturowe włoskiego renesansu jest na wyciągnięcie ręki.

Rafael Santi najsłynniejsze dzieła, reprodukcje obrazu: Madonna Sykstyńska, Aniołki, Szkoła Ateńska

.
 • Raphael Santi - PORTRET MŁODEJ KOBIETY
  Raphael Santi - PORTRET MŁODEJ KOBIETY - wf1171
  #wf1171
 • Rafael Santi - The Sistine Madonna
  Rafael Santi - The Sistine Madonna - wf15112
  #wf15112
 • Rafael Santi - The Miraculous Draft of Fishes
  Rafael Santi - The Miraculous Draft of Fishes - wf15113
  #wf15113
 • Rafael Santi - Saint George and the Dragon
  Rafael Santi - Saint George and the Dragon - wf15114
  #wf15114
 • Rafael Santi - The Transfiguration
  Rafael Santi - The Transfiguration - wf15115
  #wf15115
 • Pafael Santi - St. Jerome Saving Sylvanus and Punishing the Heretic Sabinianus
  Pafael Santi - St. Jerome Saving Sylvanus and Punishing the Heretic Sabinianus - wf15116
  #wf15116
 • Rafael Santi - Madonna of the Goldfinch
  Rafael Santi - Madonna of the Goldfinch - wf17206
  #wf17206
 • Rafael Santi - Madonna in the Meadow
  Rafael Santi - Madonna in the Meadow - wf17207
  #wf17207
 • Rafael Santi - Madonna Terranuova
  Rafael Santi - Madonna Terranuova - wf17208
  #wf17208
 • Rafael Santi - Portrait of a Young Man in Red
  Rafael Santi - Portrait of a Young Man in Red - wf17209
  #wf17209
 • Rafael Santi - The miracle of St Eusebius of Cremona
  Rafael Santi - The miracle of St Eusebius of Cremona - wf17210
  #wf17210