Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeDali Salvador, Reprodukcje

Salvador Dali, a właśc. Salvador Domènec Felip Jacint Dalí i Domènech, marquès de Dalí de Púbol (1904 Figueres, Hiszpania – 1989 tamże) jest jednym z najbardziej fascynujących twórców sztuki a z pewnością znajduje się w czołówce najznamienitszych surrealistów. Uchodził za ekscentryka, zaś jego charakterystyczne, długie i podkręcone wąsy stały się jego znakiem rozpoznawczym. Opracował własną metodę twórczą, która nazwał metoda „paranoiczno – krytyczną”. Studiował w Królewskiej Akademii Sztuki w Madrycie, jednak brak pokory i przekonanie o wyższości nad zatrudnionymi na uczelni profesorami spowodowały, że był dwukrotnie z niej wydalany. Nigdy tez nie podszedł do egzaminów końcowych. W tym czasie fascynowało go malarstwo prerafaelitów oraz metafizyczne malarstwo Giorgio di Chirico. Surrealizm zaczął dominować artystyczną wyobraźnię Dalego w 1929 roku. Zaczął zapełniać swoje płótna fantasmagorycznymi, onirycznymi wizjami, tworzonymi przed podświadomość w czasie snu. Bardzo duży wpływ na dalszą twórczość Salvadora Dalego miała jego żona – Gala. Była ona największą muzą i miłością a także najlepszą przyjaciółką i opiekunką artysty. Gala przejęła na siebie sprawy finansowe i stała się sprawną i skuteczną organizatorką wystaw prac swojego męża. Za jej sprawą w 1930 miał miejsce szereg wystaw Dalego w Europie i Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, z życiorysie Dalego są też znaczące filmowe epizody. Współpracował m. in. z Luisem Buñuelem przy filmie Pies andaluzyjski oraz z Alfredem Hitchcockiem. Oferujemy swoim klientom reprodukcje najbardziej znaczących i znanych dzieł tego ekscentrycznego, ale genialnego artysty, a wśród nich: Chrystus św. Jana od Krzyża, Delikatna konstrukcja, Kuszenie św. Antoniego, Płonąca Żyrafa, Postać w oknie, Sen, Sen spowodowany prze lot pszczoły wokół owocu, Uporczywość pamięci oraz Zagadka pożądania.

Salvador Dali obrazy


Pięcioletniemu Salvadorowi ojciec powiedział, że jest reinkarnacją swojego zmarłego starszego brata, co bardzo rzutowało na całe jego życie. Mimo odczuć jakoby był gorszą wersją brata, był niepokorny, uznawał się za geniusza, z którym nikt nie mógł się równać, co nie było mile widziane w trakcie studiów. Surrealizm zawładnął jego życiem na tyle, że postanowił zaprojektować swoje muzeum, które znajduje się w miejscu dawnego teatru. Uzasadniał to twierdzeniem, iż jego całe życie było teatrem, a on był największym skarbem swojego regionu. Obok malarstwa także moda, rzeźba i kuchnia były sposobem na uwolnienie swojej kreatywności i ekspresji. Bez względu na otoczenie wyróżniał się z tłumu wyglądem, zachowaniem, językiem (przeplatał w mowie słowa z innych języków), poglądami – można stwierdzić, że wszystko, co robił, było skrupulatnie zaplanowane i celowe. Jednakże od jego przyjaciół można było usłyszeć opinie, że pod tą kreacją surrealistycznego Salvadora znajduje się nieśmiały, lekko nerwowy, przyjazny mężczyzna. Osobowość Dalego i jego przekonanie o geniuszu przyczyniły się do bardzo szybkiego zdobycia międzynarodowego uznania. Dzięki temu współpracował ze światowymi producentami, jak Disney czy Coco Chanel, portretował gwiazdy kina i tam też wprowadzał swój surrealizm, zmieniając kobiece części ciała w całkiem inne przedmioty. Jego rzeźby wprowadzane są do przestrzeni publicznej, np. we Wrocławiu przy wejściu do galerii Sky Tower możemy znaleźć „Profil czasu”, czyli topiący się zegar. W naszej galerii jednak przedstawiamy obrazy, których reprodukcje możesz mieć na swojej ścianie w salonie.

Reprodukcje obrazów Salvador Dali

Jeżeli pragną Państwo powiesić w swoim domu lub biurze dzieła tak znakomitych artystów, które zdobią ściany najbardziej znanych galerii, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii i zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy dumni, że oferujemy dzieła największych światowych sław oraz wykonujemy reprodukcje na płótnie dowolnie wybranego dzieła. Służymy także fachową poradą, odpowiadamy na pytania oraz rozwiewamy wątpliwości. Zachęcamy Państwa do bliższego zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail. Mamy nadzieję, że dzięki opisanym przez nas treściom poszerzą lub odświeżą Państwo swoją wiedzę na temat sztuki. W naszej ofercie znajdą Państwo reprodukcje malarstwa, pochodzące zarówno z czasów renesansu, baroku, jak i ze współczesności. Dzięki bogatej ofercie każdy może posiadać w swoim domu ulubione dzieło sztuki w atrakcyjnej cenie! Nasza oferta to fototapeta reprodukcje obrazów.
 • Salvador Dali - Delikatna Konstrukcja
  Salvador Dali - Delikatna Konstrukcja - wf1180
  #wf1180
 • Salvador Dali - KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO
  Salvador Dali - KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO - wf1181
  #wf1181
 • Salvador Dali - Płonąca Żyrafa
  Salvador Dali - Płonąca Żyrafa - wf1182
  #wf1182
 • Salvador Dali - POSTAĆ W OKNIE
  Salvador Dali - POSTAĆ W OKNIE - wf1183
  #wf1183
 • Salvador Dali - SEN
  Salvador Dali - SEN - wf1184
  #wf1184
 • Salvador Dali - Sen Spowodowany Przez Lot Pszczoły Wokół Owocu
  Salvador Dali - Sen Spowodowany Przez Lot Pszczoły Wokół Owocu - wf1185
  #wf1185
 • Salvador Dali - UPORCZYWOŚĆ PAMIĘCI
  Salvador Dali - UPORCZYWOŚĆ PAMIĘCI - wf1187
  #wf1187
 • Salvador Dali - Zagadka Pożądania
  Salvador Dali - Zagadka Pożądania - wf1188
  #wf1188
 • Salvador Dali - CHRYSTUS ŚW. JANA OD KRZYŻA REL
  Salvador Dali - CHRYSTUS ŚW. JANA OD KRZYŻA REL - wf1179
  #wf1179
 • Salvador Dalí - Santiago OGrande
  Salvador Dalí - Santiago OGrande - wf16411
  #wf16411
 • Salvador Dali - Jeu deches Fingers
  Salvador Dali - Jeu deches Fingers - wf17522
  #wf17522