Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeVelasquez Diego, Reprodukcje

Diego Velasquez, właśc. Diego Rodriguez de Silva y Velázquez (1599 Sewilla – 1660 Madryt) był wybitnym malarzem barokowym, świetnym portrecistą i nadwornym artystą króla Filipa IV. Kształcił się w swoim rodzinnym mieście, u F. Pachego. Wczesna twórczość Velasqueza została zdominowana przez tematykę religijna i rodzajową. W późniejszym okresie Diego, już jako nadworny malarz królewski, malował głównie obrazy o tematyce mitologiczne i drobne portrety dworskie. Najbardziej owocnym i najlepszym pod względem twórczym okresem w życiu Velasqueza były lata 1629 - 1631, kiedy odbywał podróż po Włoszech. Tam poznał dzieła wielkich mistrzów: Rafaela, Michała Anioła i Tycjana. Płótna Velasqueza zachwycają niezwykle wysmakowanym kolorytem i umiejętnie wprowadzony światłocieniem. W zbiorach naszej galerii mamy reprodukcje następujących dzieł Diego Velasqueza: Adoracion de Los Reyes Magos, Breakfast, Christ on the Cross, Cristo in casa de Marta e Maria, Las Hilanderas, Old woman cooking eggs, The watersellers of Seville, Three musicians, Toaleta Wenus, Wenus ze zwierciadłem.

Velasquez Diego

Velasquez Diego (Diego Rodriguez de Silva y Velázquez) był hiszpańskim malarzem działającym w okresie baroku. Uważa się go za jednego z najważniejszych malarzy tej epoki, a jego twórczość wywarła znaczący wpływ na rozwój sztuki zachodniej. Velázquez urodził się w Sewilli w Hiszpanii w 1599 roku. Uczył się u Francisco Pacheco, uznanego wówczas artysty w Sewilli. Po kilku latach pracy w jego warsztacie, Velázquez przeniósł się w 1623 r. do Madrytu, gdzie wstąpił na służbę króla Filipa IV. Większość swojej kariery Velázquez spędził na malowaniu realistycznych portretów hiszpańskiej rodziny królewskiej i innych wybitnych postaci, które są uważane za jedne z najwspanialszych w sztuce europejskiej oraz z obrazów o tematyce religijnej.

Diego Velasquez Grand Palais

Malował również sceny mitologiczne, a także pejzaże. Wiele z jego dzieł można obejrzeć w Museo del Prado w Madrycie, gdzie znajduje się największa kolekcja. Jednym z najsłynniejszych obrazów Velasqueza jest "Las Meninas" (Panny honorowe), przedstawiający infantkę Margaritę Teresę, córkę Filipa IV, otoczoną towarzyszącymi jej osobami. Obraz ten jest dziełem złożonym, które było przedmiotem wielu analiz i interpretacji. Do innych ważnych obrazów Velasqueza należą "Papież Innocenty X", "Poddanie Bredy", „Adoracion de Los Reyes Magos” , „Breakfast”, „Christ On The Cross”, „Cristo In Casa Di Marta E Maria”, „Las Hilanderas”, „Old Woman Cooking Eggs”, „The Waterseller Of Seville”, „Three Musicans”, „Wenus z lustrem”. Jego dzieła charakteryzują się realizmem oraz znakomitym wykorzystaniem światła i cienia. Wiele z jego obrazów znajduje się w Muzeum Prado w Madrycie. Z uwagi na wybitność jego dzieł, nieustannie powstaje wiele jego reprodukcji. Znajdziesz je również w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 
 • VELAZQUEZ DIEGO - Adoracion De Los Reyes Magos
  VELAZQUEZ DIEGO - Adoracion De Los Reyes Magos - wf1243
  #wf1243
 • VELAZQUEZ DIEGO - Breakfast
  VELAZQUEZ DIEGO - Breakfast - wf1244
  #wf1244
 • VELAZQUEZ DIEGO - Christ On The Cross 1632
  VELAZQUEZ DIEGO - Christ On The Cross 1632 - wf1245
  #wf1245
 • VELAZQUEZ DIEGO - Cristo In Casa Di Marta E Maria
  VELAZQUEZ DIEGO - Cristo In Casa Di Marta E Maria - wf1246
  #wf1246
 • VELAZQUEZ DIEGO - Las Hilanderas
  VELAZQUEZ DIEGO - Las Hilanderas - wf1247
  #wf1247
 • VELAZQUEZ DIEGO - Old Woman Cooking Eggs
  VELAZQUEZ DIEGO - Old Woman Cooking Eggs - wf1248
  #wf1248
 • VELAZQUEZ DIEGO - The Waterseller Of Seville 1623
  VELAZQUEZ DIEGO - The Waterseller Of Seville 1623 - wf1249
  #wf1249
 • VELAZQUEZ DIEGO - Three Musicians 1618
  VELAZQUEZ DIEGO - Three Musicians 1618 - wf1250
  #wf1250
 • VELAZQUEZ DIEGO - Wenus z lustrem
  VELAZQUEZ DIEGO - Wenus z lustrem - wf1252
  #wf1252