Stanisław Ignacy Witkiewicz (ps. Witkacy) (1885 warszawa – 1939 Jeziory) był polskim malarzem, pisarzem, dramaturgiem, filozofem i fotografikiem. Fotografia była, obok malarstwa, największą pasją Witkacego, zaś pierwsze „szlify” jako malarz zdobywał pod okiem ojca. Artystyczne inspiracje i ciekawość świata popychały go do częstych podróży. Przez 4 lata, w okresie między 1904 a 1908 roku odwiedził między innymi Wiedeń, Paryż i Monachium a obcowanie z najnowszymi trendami w malarstwie spowodowało, że Witkacy porzucił bliskie mu dotąd „malowanie z natury” i zaczął tworzyć, jak to określił w jednym z listów jego ojciec, „potwory”. Witkiewicz był współzałożycielem Towarzystwa „Sztuka Podhalańska” a po I wojnie światowej przystaje do grupy formistów, stając się ich głównym teoretykiem. W 1925 roku założył własną Firmę Portretową „S.I. Witkiewicz”, zaś w wolnym czasie tworzył portrety i serię rysunków oraz grafik. Jak się okazało, to właśnie za sprawą wspominanych portretów Witkacy zyskał największą sławę. Polecamy Państwu reprodukcje następujących obrazów Witkacego: Antares w Skorpionie, Kompozycja z Białymi Postaciami, Kuszenie Adama, Liszka, Pejzaż Morski Bretania, Pejzaż Morski Bretania nr 2, Portret Marii Nawrockiej, Portret Neny Stachurskiej, Portret Włodzimierza Nawrockiego, Stworzenie Świata.
Na początku swojej twórczości malarskiej Stanisław Ignacy Witkiewicz mieszkał w Zakopanem i malował przede wszystkim górskie pejzaże. Jednym z jego początkowych cykli jest Przedwiośnie (lata 1904-1909). W dziele tym ukazany jest wpływ malarstwa epoki Młodej Polski. W późniejszym czasie, w trakcie studiów malarz czerpał inspiracje z ekspresyjnej sztuki Witolda Wojtkiewicza, literackiej twórczości Romana Jaworskiego i Tadeusza Micińskiego. Lata 1908-1914 to okres, w którym tworzył serię rysunków, w których to ludzie byli groteskowo zdeformowani. Pobyt Witkiewicza w Bretanii w 1911 roku duży wpływ wywarł malarski "syntetyzm" szkoły z Pont-Aven, która z kolei pozostawała pod wpływem Gauguina. Podczas pobytu artysty w Rosji powstał cykl rysowanych pastelami kompozycji astronomicznych. Obrazy Witkacego z tego okresu znacznie odbiegały od dzieł formistów zarówno ikonograficznie, jak morfologicznie. W latach 20. Witkacy zasłynął jako artysta awangardowy, ale w 1924 roku ogłosił, że całkowicie rezygnuje ze sztuki na rzecz malarstwa portretowego. Uważał, że wykonywanie portretów na zamówienie jest bardziej wartościowym wykorzystaniem jego czasu i talentu niż tworzenie sztuki abstrakcyjnej, którą uważał za płytką i pozbawioną znaczenia. Witkacy widział w malarstwie portretowym sposób na uchwycenie istoty swoich bohaterów i przekazanie czegoś o ich osobowości. Odniósł sukces jako malarz portretowy, a jego prace są obecnie uważane za jedne z najważniejszych przykładów polskiego portretu XX wieku. Miłośnicy twórczości zarówno awangardowej, jak i portretowej Witkacego znajdą w naszej ofercie wysokiej jakości reprodukcje obrazów na płótnie, które stanowią elegancką ozdobę salonów, hotelów, wykwintnych restauracji i innych tego typu obiektów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.
Nasza oferta to
reprodukcje obrazów do druku.
Reprodukcje obrazów Witkacy Stanisław Ignacy
Jeżeli pragną Państwo powiesić w swoim domu lub biurze dzieła tak znakomitych artystów, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej galerii. W naszej kolekcji znajdą Państwo dzieła największych światowych sław, które zdobią ściany najbardziej znanych galerii. Co więcej, każde z nich charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, niemal identyczną z oryginałem. Warto wspomnieć, że jesteśmy w stanie wykonać reprodukcje na płótnie dla każdego obrazu, który Państwo wybiorą. Do tego celu wykorzystujemy jedynie najlepsze artykuły i materiały, a płótna drukujemy na naturalnym płótnie bawełnianym przy użyciu specjalistycznych atramentów pigmentowych. Następnie prace są ręcznie zabezpieczane, dzięki czemu uzyskujemy lepszą trwałość. Oferujemy również sposobność specjalnego zamówienia, jeśli interesują Państwa dzieła konkretnego artysty lub w określonym rozmiarze. Wystarczy do nas napisać, jaki obraz Państwo szukają, a my wykonamy go z największa starannością. Na naszej stronie znajdą Państwo zawsze aktualne informacje dotyczące nowych dzieł, które pojawiają się w naszej galerii. Zachęcamy do korzystania z naszej usługi i do zasięgnięcia fachowej porady. Wierzymy, że dzięki temu stworzą Państwo wyjątkową atmosferę w swoim domu lub miejscu pracy. Nasza galeria jest tutaj, by pomóc Państwu w znalezieniu odpowiedniego dzieła sztuki.
Witkacy - Antares w Skorpionie
#wf1362Witkacy - Kompozycja zBiałymi Postaciami
#wf1363Witkacy - Kuszenia Adama
#wf1364Witkacy - Liszka
#wf1365Witkacy - Pejzaż Morski Bretania
#wf1366Witkacy - Pejzaż Morski Bretania nr2
#wf1367Witkacy - Portret Marii Nawrockiej
#wf1368Witkacy - Portret Neny Stachurskiej
#wf1369Witkacy - Portret Włodzimierza Nawrockiego
#wf1370Witkacy - Tworzenie Świata
#wf1371Witkacy - Walka
#wf16211Witkacy - Dwie głowy
#wf16212Witkacy - Portret Heleny Białynickiej-Birula
#wf16213Stanisław Ignacy Witkiewicz - Kompozycja Zielone oko
#wf16434Stanisław Ignacy Witkiewicz - Kompozycja fantastyczna
#wf16475Witkacy - Pejzaż górski Żółta Turnia - Granaty
#wf17948Witkacy - Czarny Staw – kurniawa
#wf17949Witkacy - Kompozycja figuralna
#wf17950Witkacy - Fantazja - Bajka
#wf17951Witkacy - Kompozycja fantastyczna
#wf17952Witkacy - Kompozycja fantastyczna 2
#wf17953Witkacy - Portret kobiecy
#wf17954Witkacy - Portret kobiecy 2
#wf17955Witkacy - Portret mężczyzny
#wf17956Witkacy - Kuszenie św Antoniego II
#wf17957Witkacy - Kompozycja z postaciami biegnącymi w koło
#wf17958Witkacy - Kastor i Polluks Bliźnięta Z cyklu Kompozycje astronomiczne
#wf17959Witkacy - Kompozycja
#wf17960Witkacy - Chameleo z cyklu Kompozycje astronomiczne
#wf17961Witkacy - Krajobraz z kwitnącymi drzewami
#wf17962Witkacy - Wieloryb i Andromeda z cyklu Kompozycje astronomiczne
#wf17963Witkacy - Pocałunek mongolskiego księcia
#wf17964