Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeBluemner Oscar, Reprodukcje

Malarz Bluemner Oscar - malarstwo


Nasza oferta to reprodukcje obrazów polskich malarzy. Oskar Blümner, mając niespełna pięć lat, rozpoczął swoją drogę artystyczną, ponieważ już jako dziecko malował to, co zaobserwował wokół siebie – wśród roślin i zwierząt. Przyszedł na świat w niemieckiej miejscowości Prenzlau w 1867 roku, gdzie się wychował i edukował. Po ukończeniu studiów architektonicznych jednak zdecydował się zmienić środowisko i postanowił kontynuować życie w Ameryce, gdzie ostatecznie osiadł w Nowym Jorku. Tam próbował swoich sił jako architekt po sukcesach w Królestwie Pruskim, lecz zbyt duże wpływy polityczne skutecznie go od tego odwiodły. Wtedy zajął się życiem artystycznym i malarstwem, na które miał wpływ ekspresjonizm niemiecki wraz z całą filozofią ówczesnych myślicieli. Niestety niektóre z jego pierwszych obrazów nie przetrwały, ponieważ sam autor ponownie wykorzystywał płótna po kilku latach od powstania obrazów.

Blumner podróżował od Ameryki do Europy i z powrotem, by się jeszcze edukować, prezentować swoje obrazy w galeriach sztuki, rozszerzać swoje znajomości i możliwości, jednak jego dzieła nie były wówczas doceniane i nie zarabiał na malarstwie. Styl Bluemnera kształtował się pod wpływem kubizmu, futuryzmu i ekspresjonizmu, a także możemy zauważyć elementy synchronizmu, co łączył z nabytym doświadczeniem architekta. Takie połączenie nie znalazło zbyt wielu zwolenników w czasie zmieniających się gustów napędzanych przez nurty artystyczne. Kiedy zachorował na raka i nie był w stanie wypełniać swoich obowiązków, podjął decyzję o samobójstwie w styczniu 1938 roku. Przez brak zainteresowania jego twórczością skłaniał się nawet do zmiany stylu na bardziej realistyczny. Doceniono go w wiele lat po śmierci, gdy Whitney Museum of American Art w latach 2005-2006 zorganizowało wystawę tego artysty.

Reprodukcje obrazów Bluemner Oscar

Jeśli oczarowywują Państwa prace wybitnego artysty, serdecznie zapraszamy do zajrzenia na stronę naszej galerii i zapoznania się z szeroką ofertą. W naszym asortymencie znaleźć można dzieła największych światowych sław, dekorujące ściany najbardziej renomowanych galerii - a co najważniejsze, nasze reprodukcje charakteryzują się niezwykłą jakością wykonania, niemal identyczną z oryginałem. U nas możecie Państwo zamówić reprodukcje na płótnie dowolnego wybranego dzieła - do tego celu stosujemy tylko i wyłącznie najlepsze materiały i artykuły. Projekt ten realizujemy drukując obrazy na naturalnym płótnie bawełnianym, stosując przy tym specjalistyczne atramenty pigmentowe. Płótno z zadrukowanym obrazem jest następnie ręcznie zabezpieczane werniksem o wykończeniu błyszczącym lub matowym, w zależności od życzeń klienta - co pozwala zachować świetną trwałość. Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą - a w razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy - dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie. Jesteśmy nie tylko specjalistami od reprodukcji, ale przede wszystkim pasjonatami sztuki - staramy się więc przybliżyć sylwetki artystów, zamieszczając na stronie ciekawe notki biograficzne. U nas znajdziecie Państwo także pełną listę artystów, których dzieła oferujemy. Jeśli nie znajdziecie tam poszukiwanego malarza, napiszcie do nas - postaramy się jak najszybciej poszerzyć naszą ofertę i przygotować dla Was poszukiwany obraz. Spełniamy wszystkie życzenia klientów - nie ma dla nas zleceń niemożliwych do wykonania! Służymy fachową poradą i chętnie odpowiadamy na pytania i wątpliwości. Zachęcamy serdecznie do kontaktu telefonicznego lub mailowego - jesteśmy dla Was dostępni przez cały tydzień. Nasza galeria oferuje szeroką gamę reprodukcji dzieł sztuki - zarówno tych klasycznych, pochodzących z czasów renesansu i baroku, jak i współczesne - dzięki temu każdy ma możliwość posiadania w swoim domu ulubionego dzieła sztuki, i to w atrakcyjnej cenie!
 • Oscar Bluemner - Evening Tones
  Oscar Bluemner - Evening Tones - wf16379
  #wf16379
 • Oscar Bluemner - A Situation in Yellow
  Oscar Bluemner - A Situation in Yellow - wf16380
  #wf16380
 • Oscar Bluemner - Old Canal Port
  Oscar Bluemner - Old Canal Port - wf16381
  #wf16381
 • Oscar Bluemner - Earth Sets on Moon
  Oscar Bluemner - Earth Sets on Moon - wf16382
  #wf16382
 • Oscar Bluemner - Blue Day
  Oscar Bluemner - Blue Day - wf16383
  #wf16383
 • Oscar Bluemner - Cold Spring Harbor
  Oscar Bluemner - Cold Spring Harbor - wf16384
  #wf16384
 • Oscar Bluemner - City Scene at Night
  Oscar Bluemner - City Scene at Night - wf16385
  #wf16385
 • Oscar Bluemner - Oranges
  Oscar Bluemner - Oranges - wf16386
  #wf16386
 • Oscar Bluemner - Somber and Hard
  Oscar Bluemner - Somber and Hard - wf16387
  #wf16387
 • Oscar Bluemner - Last Evening of the Year
  Oscar Bluemner - Last Evening of the Year - wf16388
  #wf16388
 • Oscar Bluemner - Little Falls, New Jersey
  Oscar Bluemner - Little Falls, New Jersey - wf16512
  #wf16512
 • Oscar Bluemner - Flag Station, Elizabeth, New Jersey
  Oscar Bluemner - Flag Station, Elizabeth, New Jersey - wf16513
  #wf16513
 • Oscar Bluemner - Glowing Night
  Oscar Bluemner - Glowing Night - wf16514
  #wf16514