Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeAxentowicz Teodor, Reprodukcje

Teodor Axentowicz to polski artysta XIX i XX wieku o ormiańskich korzeniach urodzony w Rumunii, a żyjący kolejno we Lwowie, Monachium, Paryżu, Londynie i Rzymie, by w końcu osiąść w Krakowie i pracować na Akademii Sztuk Pięknych. Nasza oferta to sklep z reprodukcjami obrazów.

Malarz Axentowicz Teodor obrazy, dzieła sztuki, malarstwo


W 1894 roku współpracował z Wojciechem Kossakiem i Janem Styką nad powstawaniem Panoramy Racławickiej. Następnie wraz z najbardziej znanymi malarzami XX wieku założył towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka”, by organizować wspólnie wystawy takich artystów jak Józef Chełmoński, Julian Fałat, Jacek Malczewski, Włodzimierz Tetmajer, Stanisław Wyspiański. Po kilkunastu latach pracy został rektorem ASP w Krakowie. Jego twórczość obejmowała tematykę ludową, historyczną, a przede wszystkim chłopską, co wzmocniło rozwój młodopolskiej chłopomanii uwiecznianej na jego obrazach. Ludowość i przedstawiane obrzędy oraz zwyczaje religijne utrwalane są poprzez dynamiczną kreskę, lekko niewyraźne kontury postaci i przygaszonych oraz wyblakłych brązów i czerwieni. Malarz zatrzymuje chwilę, wytwarza melancholijny nastrój i pobudza do refleksji nad przemijalnością życia, co możemy zobaczyć na obrazach Starość i młodość lub Starzec i dziewczyna. Melancholię i nostalgię można odczuć w portretach z ludowym akcentem jak Portret dziewczyny w stroju krakowskim, Dziewczyna z dzbankiem czy Portret kobiety. Reprodukcje obrazów pozwalają wnieść do Twojego wnętrza odrobinę sztuki wysokiej, która stworzy niezwykłą atmosferę nawiązującą do ubiegłych epok.

Reprodukcje obrazów Teodor Axentowicz

Jeżeli pragną Państwo powiesić w domu lub w biurze dzieła tak znakomitych artystów , to zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszej galerii. Oferujemy tu nie tylko prace największych światowych sław, które zdobią ściany najbardziej znanych galerii, ale też dzieła sztuki mniejszych znanymi artystów, posiadające swój niepowtarzalny charakter. Każda praca charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, która ledwie odbiega od oryginału. Warto wspomnieć, że jesteśmy w stanie wykonać reprodukcje na płótnie dowolnie wybranego dzieła. Do tego celu wykorzystujemy jedynie najlepsze artykuły i materiały, dlatego nasze prace wyróżniają się wysoką trwałością. Obrazy drukowane są na naturalnym płótnie bawełnianym, a do wydruku stosowane są specjalistyczne atramenty pigmentowe, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Płótna po zadrukowaniu są ręcznie zabezpieczane werniksem o wykończeniu błyszczącym bądź matowym, w zależności od preferencji. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i wpływa na trwałość prac. Zachęcamy Państwa do bliższego zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą. Istnieje również możliwość wykonania specjalnego zamówienia, np. na większą ilość reprodukcji, zamówienie określonej wielkości dzieła lub inne specjalne życzenia. Wystarczy jedynie się z nami skontaktować i napisać, jakiego dzieła Państwo poszukują i w jakim rozmiarze ma ono zostać dostarczone. Wszystkie ewentualne zapytania prosimy kierować pod podany numer telefonu lub adres e-mail, który także znajduje się na naszej stronie. Reprodukcje to nie tylko nasza specjalizacja ale i pasja, dlatego chcemy Państwu przybliżyć życiorysy artystów. Z tego względu na naszej stronie internetowej znajdują się nie tylko obrazy, ale także ciekawe biografie malarzy. Mamy nadzieję, że dzięki tym treściom poszerzą Państwo bądź odświeżą swoją wiedzę na temat sztuki. W naszej ofercie znajdą Państwo reprodukcje malarstwa, pochodzące zarówno z czasów renesansu, baroku, jak i ze współczesności. Prace zawsze dostępne są w różnych rozmiarach i wersjach. Dzięki łatwo dostępnym obrazom każdy może posiadać w swoim domu ulubione dzieło sztuki, bez konieczności wydawania na niego fortuny. To idealna okazja na znalezienie wyjątkowej dekoracji w atrakcyjnej cenie!
 • Teodor Axentowicz - Kołomyjka
  Teodor Axentowicz - Kołomyjka - wf16745
  #wf16745
 • Teodor Axentowicz - Portret kobiety
  Teodor Axentowicz - Portret kobiety - wf16746
  #wf16746
 • Teodor Axentowicz - Dziewczyna z dzbankiem
  Teodor Axentowicz - Dziewczyna z dzbankiem - wf16747
  #wf16747
 • Teodor Axentowicz - Portret dziewczyny w stroju krakowskim
  Teodor Axentowicz - Portret dziewczyny w stroju krakowskim - wf16748
  #wf16748
 • Teodor Axentowicz - Przy studni
  Teodor Axentowicz - Przy studni - wf16749
  #wf16749
 • Teodor Axentowicz - Anachoreta
  Teodor Axentowicz - Anachoreta - wf16750
  #wf16750
 • Teodor Axentowicz - Nimfa i satyr - Jesień
  Teodor Axentowicz - Nimfa i satyr - Jesień - wf17700
  #wf17700
 • Teodor Axentowicz - Martwa natura
  Teodor Axentowicz - Martwa natura - wf17701
  #wf17701
 • Teodor Axentowicz - Kwiaciarka włoska
  Teodor Axentowicz - Kwiaciarka włoska - wf17702
  #wf17702
 • Teodor Axentowicz - Poselstwo polskie u Henryka Walezjusza
  Teodor Axentowicz - Poselstwo polskie u Henryka Walezjusza - wf17703
  #wf17703
 • Teodor Axentowicz - Góralska procesja
  Teodor Axentowicz - Góralska procesja - wf17704
  #wf17704
 • Teodor Axentowicz - Święto Jordanu
  Teodor Axentowicz - Święto Jordanu - wf17705
  #wf17705
 • Teodor Axentowicz - Wiosna
  Teodor Axentowicz - Wiosna - wf17706
  #wf17706