Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeBoccioni Umberto, Reprodukcje

Jeden z twórców Manifestu futuryzmu Umberto Boccioni miał bardzo ciekawą i niecodzienną koncepcję odtwarzania rzeczywistości i na swoich obrazach starał się uchwycić ruch i dynamikę przenikających się postaci. Urodzony w 1882 roku na południu Włoch w latach młodości kształcił się pod okiem Giacoma Balli w jego słynnej pracowni w Rzymie. Podróżował po Europie i Azji, by zamieszkać w Mediolanie z matką i siostrą, gdzie rozkwitło jego życie artystyczne. Poznał Filippo Tommaso Marinettiego, znanego jako inicjatora i twórcę futuryzmu. Wraz z innymi wybitnymi artystami wypracowali program futuryzmu w poezji i malarstwie i w 1910 roku zapoczątkowali ten nurt w Mediolanie. Nasza oferta to reprodukcje obrazów na płótnie.

Boccioni Umberto, dzieła sztuki, malarstwo, rzeźbaJako grupa twórców urządzali wystawy swoich dzieł w celu rozpowszechnienia idei sprawczości poezji i malarstwa, pogardę dla tradycji i zasad moralnych. Wierzyli w przyszłość, technikę i nowoczesność, co przejawiało się w ich dynamicznych dziełach, kult siły i mocy słowa, a przyświecało temu hasło „Słowa na wolności”. Słowa miały być nieskrępowane żadnymi ramami poetyki, gatunków ani stylów, przyszłość miała być wyzwoleniem od sztywnych zasad, a przez swoją twórczość autorzy zbliżali ją do siebie. Tak też robił Umberto Boccioni, tworząc obrazy przenikających się płaszczyzn z nieprawdopodobną grą światła. Wśród futurystów Boccioni był głównym rzeźbiarzem, ponieważ potrafił bezbłędnie uchwycić dynamizm postaci i ruch zawarty w nierealistycznej formie. W naszym sklepie możesz znaleźć jednak obrazy tego nowatorskiego artysty, które połączą epokę powstania futuryzmu z realnym futuryzmem.

Reprodukcje obrazów Boccioni Umberto dostępne w naszej galerii

Jeśli chcielibyście Państwo ozdobić swoje mieszkanie lub biuro reprodukcją dzieła wybitnych artystów, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej galerii. Proponujemy tutaj dzieła największych światowych mistrzów, które zdobią ściany najbardziej prestiżowych muzeów i galerii. Każda z oferowanych przez nas reprodukcji charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, niemal nie odbiegającą od oryginału. Do wykonania malunków na płótnie wykorzystujemy tylko najlepszej jakości artykuły i materiały. Obrazy drukujemy na naturalnym płótnie bawełnianym, a do druku używamy wysokiej jakości atramentów pigmentowych. Po zadrukowaniu obrazy są ręcznie zabezpieczane werniksem o matowym lub błyszczącym wykończeniu, uzyskując w ten sposób maksymalną trwałość. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. Istnieje również możliwość zamówienia reprodukcji na indywidualne życzenie. Wystarczy skontaktować się z nami, podać artystę i tytuł dzieła, którego reprodukcję chcecie Państwo zamówić oraz określić preferowany rozmiar reprodukcji. Zachęcamy do zadawania pytań, chętnie udzielimy porady i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Reprodukcje to nie tylko nasza specjalizacja, ale i pasja. Dlatego też na naszej stronie zostaną zamieszczone ciekawe noty biograficzne o artystach. Mamy nadzieję, że uda nam się poszerzyć Państwa wiedzę na temat sztuki. Poniżej prezentujemy listę artystów, których dzieła reprodukujemy. Jeśli nie znajdziecie na niej malarza, którego reprodukcji szukacie, zachęcamy do napisania do nas. Postaramy się jak najszybciej poszerzyć naszą ofertę i przygotować dla Państwa poszukiwany obraz. Spełnimy wszystkie życzenia naszych klientów, a co za tym idzie – nie ma dla nas zleceń niemożliwych do wykonania. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod podanym numerem telefonu oraz adresem e-mail. Nasza oferta obejmuje reprodukcje dzieł sztuki pochodzących zarówno z epoki renesansu i baroku, jak i z dzieł sztuki współczesnej. Dzięki naszym łatwo dostępnym obrazom, każdy może mieć w swoim domu ulubione arcydzieło sztuki, w korzystnej cenie!
 • Umberto Boccioni - Stati danimo - Gli addii
  Umberto Boccioni - Stati danimo - Gli addii - wf17112
  #wf17112
 • Umberto Boccioni - Stati danimo - Quelli che restano
  Umberto Boccioni - Stati danimo - Quelli che restano - wf17113
  #wf17113
 • Umberto Boccioni - Stati danimo - Stati danimo - Quelli che vanno
  Umberto Boccioni - Stati danimo - Stati danimo - Quelli che vanno - wf17114
  #wf17114
 • Umberto Boccioni - Carica di lancieri
  Umberto Boccioni - Carica di lancieri - wf17115
  #wf17115
 • Umberto Boccioni - Corpo umano (dinamismo)
  Umberto Boccioni - Corpo umano (dinamismo) - wf17116
  #wf17116
 • Umberto Boccioni - Costruzione spiralica
  Umberto Boccioni - Costruzione spiralica - wf17117
  #wf17117
 • Umberto Boccioni - Dinamismo plastico - cavallo + caseggiato
  Umberto Boccioni - Dinamismo plastico - cavallo + caseggiato - wf17118
  #wf17118
 • Umberto Boccioni - Donna al caffe - Compenetrazione di luci e piani
  Umberto Boccioni - Donna al caffe - Compenetrazione di luci e piani - wf17119
  #wf17119
 • Umberto Boccioni - Elasticità
  Umberto Boccioni - Elasticità - wf17120
  #wf17120
 • Umberto Boccioni - Il bevitore
  Umberto Boccioni - Il bevitore - wf17121
  #wf17121
 • Umberto Boccioni - Natura morta di terraglie posate e frutta
  Umberto Boccioni - Natura morta di terraglie posate e frutta - wf17122
  #wf17122
 • Umberto Boccioni - Sotto il pergolato a Napoli
  Umberto Boccioni - Sotto il pergolato a Napoli - wf17123
  #wf17123
 • Umberto Boccioni - Studio per gli stati danimo
  Umberto Boccioni - Studio per gli stati danimo - wf17124
  #wf17124
 • Umberto Boccioni - The Street Pavers
  Umberto Boccioni - The Street Pavers - wf17125
  #wf17125