Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeGrottger Artur, Reprodukcje

Artur Grottger (11.11.1837 Ottynowice – 13.12.1867 Amélie-les-Bains-Palalda) to jeden z czołowych polskich malarzy reprezentujących nurt romantyczny w sztuce. Studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. W czasie powstania styczniowego aktywnie zaangażował się w pomoc uciekającym z ziem zaboru rosyjskiego powstańcom, za co został skazany przez rząd austriacki, a cesarz Franciszek Józef cofnął mu stypendium, skazując go na biedę i tułaczkę po Galicji. Niestety artysta zapadł na poważną chorobę (gruźlicę), która pozbawiła go życia, gdy miał zaledwie 30 lat. Grottger pozostawił po sobie bogaty dorobek artystyczny, w tym między innymi rysunki przedstawiające sceny z powstania styczniowego (Polonia, Lithuania, Warszawa I, Warszawa II) oraz cykl Wojna, który został zakupiony przez austriackiego cesarza Franciszka. Dzieła Grottgera pełne są symboliki i zaangażowanego ideologicznie przekazu. Wśród najsłynniejszych obrazów artysty należy z pewnością wymienić takie płótna, jak: Fryne, Ucieczka Henryka Walezego z Polski, Modlitwa konfederatów barskich, z cyklu Polonia Pobór w nocy, Kucie kos, Schronisko a także Powitanie powstańca, Przejście przez granicę i Pożegnanie powstańca.

Nasza oferta to reprodukcje obrazów polskich malarzy. Nasza oferta to obrazy reprodukcje do salonu. Jego pierwsze dzieła były osadzone głęboko w romantyzmie i nawiązywały do twórczości Caspara Davida Friedricha, dlatego możemy znaleźć w niej nastrojowe nokturny. Wpływowi ludzie widzieli w nim ogromny potencjał, dzięki czemu szybko zyskał protektora, który zajmował się jego obrazami – bawarskiego magnata Aleksandra Poppenheima. Lubił on pokazywać obrazy Grottgera swoim zamożnym znajomym, a także organizował wystawy sztuki niemieckiej. Przebywanie u protektora wpłynęło na młodego Artura na tyle, by odzwierciedliło się to w jego stylu – powstały w tym okresie portrety wykonane w ciepłych barwach w laurkowej konwencji. Wykazał się dużą świadomością swojego warsztatu oraz wyczuciem. W latach 60. XIX wieku skłaniał się ku malarstwu rodzajowemu i nawiązał współpracę z czasopismami, dla których tworzył ilustracje. Rozwijał też swoje zdolności, zajmując się kolejnymi dziedzinami sztuki jak rysunek, drzeworyt, winieta, lecz nie porzucił malarstwa. Grottger w ciągu kilku lat stał się znaną osobistością w Wiedniu do momentu, gdy w Warszawie sytuacja staje się coraz trudniejsza już w 1860 roku. Malarz zajmuje się tematyką powstańczą, ponieważ zna realia ze względu na ojca, który brał udział w powstaniu listopadowym. Dalsza twórczość to sceny przedstawiające skutki zamieszek w Warszawie. Cykl „Warszawa II” wysłano do Londynu, by zwrócić uwagę innych krajów i udaje mu się to, a przy tym zostaje twórcą międzynarodowym.

Artur Grottger obrazy, dzieła: na pobojowisku, Warszawa, bitwa, pożegnanie powstańca, powstanie styczniowe:

Reprodukcje obrazów Artur Grottger

Jeżeli są Państwo zainteresowani zawieszeniem dzieł znakomitych artystów w swoim domu lub biurze, gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej galerii. Oferujemy dzieła największych światowych sław, zdobiące ściany najbardziej znanych galerii, przy zachowaniu bardzo dobrej jakości niemal równoważnej z oryginałem. Nasza oferta obejmuje także możliwość wykonania reprodukcji dzieła na płótnie dowolnej wielkości, wykorzystując wyłącznie najlepsze artykuły i materiały. Obrazy drukowane są na naturalnym płótnie bawełnianym, a do wydruku wykorzystujemy specjalistyczne atramenty pigmentowe. Po zadrukowaniu płótna, ręcznie zabezpieczamy je werniksem o wykończeniu błyszczącym lub matowym, zależącym od preferencji naszych klientów, co zapewnia jeszcze lepszą trwałość. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą i skorzystania z naszych usług. W przypadku specjalnych zamówień prosimy o kontakt, podając nazwisko poszukiwanego artysty i wymagany rozmiar. Zachęcamy także do zapoznania się z notami biograficznymi artystów, zamieszczonymi na naszej stronie internetowej. Reprodukcje to nie tylko nasza specjalizacja, ale i pasja, dlatego z przyjemnością przedstawiamy sylwetki artystów, dla których wykonujemy reprodukcje. Wspieramy naszych klientów fachową poradą i zawsze staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail, a w naszej ofercie znajdują się reprodukcje malarstwa, pochodzące zarówno z epoki renesansu i baroku, jak i z czasów współczesnych. Dzięki naszym łatwo dostępnym obrazom, każdy może posiadać w swoim domu ulubione dzieło sztuki, bez ponoszenia wysokich kosztów. To znakomita okazja na znalezienie wyjątkowej dekoracji w atrakcyjnej cenie!
 • ARTUR GROTTGER - FRYNE
  ARTUR GROTTGER - FRYNE - wf709
  #wf709
 • Artur Grottger - Wianki
  Artur Grottger - Wianki - wf18137
  #wf18137
 • Artur Grottger - Modlitwa wieczorna rolnika
  Artur Grottger - Modlitwa wieczorna rolnika - wf18138
  #wf18138
 • Artur Grottger - Szkółka wiejska we Wróblewicach
  Artur Grottger - Szkółka wiejska we Wróblewicach - wf18139
  #wf18139
 • Artur Grottger - Rok 1863 - Pożegnanie
  Artur Grottger - Rok 1863 - Pożegnanie - wf18140
  #wf18140
 • Artur Grottger - Rycerz na koniu
  Artur Grottger - Rycerz na koniu - wf18142
  #wf18142
 • Artur Grottger - Śmierć Czachowskiego
  Artur Grottger - Śmierć Czachowskiego - wf18143
  #wf18143
 • Artur Grottger - Pożar dworu pod Miechowem
  Artur Grottger - Pożar dworu pod Miechowem - wf18144
  #wf18144