Bernardo Belotto zwany Canaletto (ur. 30.01.1721 w Wenecji, zm. 17.11.1780 w Warszawie) to włoski malarz bardzo silnie związany z Polską. Uznaje się go za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli weneckiego barokowego malarstwa wedutowego (weduta to obraz, rysunek bądź rycina przedstawiające ogólny widok miasta lub jego fragment). Od 1767 roku aż do śmierci pełnił funkcję nadwornego malarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzieła Belotto charakteryzuje ogromna, niemal fotograficzna precyzja w przekazywaniu szczegółu, bezbłędna perspektywa oraz finezyjność w operowaniu światłem i kolorem. Wart wzmianki jest fakt, iż płótna pędzla Belotto ukazujące Warszawę stały się nieocenioną pomocą przy rekonstrukcji zabytków po II wojnie światowej. Nasza oferta to
obrazy reprodukcje w ramach.
Do najsłynniejszych dzieł Canaletta należą: Widok Wiednia od strony Belwederu, Rio dei Mandicanti i Scuola di San Marco, Krakowskie Przedmieście od strony Bramy Krakowskiej, Widok Warszawy od strony Pragi, Ulica Długa, Ulica Miodowa, A Regatta on The Grand Canal, Capriccio Palace Staircase, Capriccio Romano Capitol, Capriccio Romano Titus Arch, Lagoon Landscape, Return of the Bucintoro, San Marco, View from Pirna oraz View from Pirna the Market.
Bernardo Belotto zwany Canaletto obrazy
Canaletto w poszukiwaniu pracy postanowił zwiedzić Europę. Początkowo osiadł w Dreźnie, po czym wybierał się do Rosji, by zostać malarzem nadwornym carycy Katarzyny II, jednak zatrzymał się w Warszawie z prośbą o list polecający go. Ówczesny władca Stanisław August Poniatowski zaproponował mu pracę z tak dobrymi warunkami, że Canaletto przystał na propozycję i zaczął od ozdobienia ścian w Zamku Ujazdowskim. Widoki na wedutach Belotta wpłynęły na kolejne pokolenia malarzy realistów. Z zachwytem uwieczniał panoramy miast, przyglądał się rozwijającej się Warszawie i odwzorowywał je w swoich dziełach. Do precyzyjnego i bezbłędnego uchwycenia wszystkich szczegółów służyły mu szkice i camera obscura, którą naświetlał światłoczuły materiał i następnie wypełniał wszystko kolorem i drobiazgami, dzięki któremu przedwojenna Warszawa miała szanse przynajmniej częściowo zostać odbudowana. Malarstwo Belotta w Polsce ewoluowało wraz z rozwojem polskiego oświecenia. Możemy zaobserwować rozbudowaną kolorystykę, ocieplenie klimatu obrazów, wprowadzenie elementów dekoracyjnych ubarwiających kompozycję oraz częstsze użycie kontrastu jako jednego ze środków wyrazu artystycznego. Niesamowicie dokładnie przeniesione realia osiemnastowiecznej Polski na płótno zostały od razu uznane za dzieła sztuki, co można uznać za ogromny sukces włoskiego malarza w Warszawie. Belotto ma w swoim dobytku panoramy najpiękniejszych miast różnych krajów europejskich oraz fragmenty miast widziane z perspektywy oka znawcy. Jeśli ciekawi Cię, jak wyglądała Warszawa przedwojenna z czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, to przejrzyj dokładnie naszą galerię i wybierz reprodukcję najbardziej ujmującego widoku.
Reprodukcje obrazów Canaletto Bellotto Bernardo w naszej galerii sztuki
Jeżeli chcesz ozdobić dom lub biuro dziełami znakomitych artystów, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej galerii. Oferujemy dzieła największych światowych sław, które zdobią ściany najbardziej znanych galerii. Co więcej, każde z nich charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, która niemal nie odbiega od oryginału. Warto także zwrócić uwagę, że jesteśmy w stanie wykonać reprodukcje na płótnie dowolnie wybranego dzieła. Do tego celu wykorzystujemy tylko najlepsze artykuły i materiały, zapewniające najwyższą jakość.
Obrazy drukujemy na naturalnym płótnie bawełnianym, a do wydruku stosujemy specjalistyczne atramenty pigmentowe. Każde płótno jest ręcznie zabezpieczane werniksem o wykończeniu błyszczącym bądź matowym, w zależności od preferencji klienta. Takie podejście zapewnia uzyskanie jeszcze lepszej trwałości.
Zachęcamy Państwa to bliższego zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą. Istnieje również możliwość wykonania specjalnego zamówienia. Wystarczy skontaktować się z nami i napisać, jakiego dzieła Państwo poszukują i w jakim rozmiarze ma ono zostać dostarczone. Wszystkie ewentualne zapytania prosimy kierować pod podany numer telefonu lub adres e-mail, który także znajduje się na naszej stronie.
W naszej ofercie znajdują się reprodukcje malarstwa zarówno z czasów renesansu, baroku, jak i ze współczesności. Dzięki łatwo dostępnym obrazom każdy może posiadać w swoim domu ulubione dzieło sztuki, bez konieczności wydawania na niego fortune. Skontaktuj się z nami już dzisiaj, a pomożemy Ci wybrać idealną dekorację do Twojego domu lub biura!
Sukcesja artystyczna: Bernardo Bellotto był siostrzeńcem słynnego Canaletta, którego imię również nosił. Gdy wyjechał do Drezna, wziął ze sobą techniki i styl swojego wuja, co pomogło mu w osiągnięciu sukcesu jako pejzażysta.
Mistrzostwo perspektywy: Podobnie jak Canaletto, Bellotto był mistrzem w kreowaniu precyzyjnych perspektyw. Jego obrazy są znane ze szczegółowej dokładności i umiejętności odwzorowania architektonicznych detali, co przyciągało wielu kolekcjonerów.
Malowanie miast europejskich: Bellotto specjalizował się w malowaniu europejskich miast, zwłaszcza ich architektonicznych i urbanistycznych elementów. Jego prace obejmują nie tylko Wenecję, ale także Drezno, Warszawę i inne europejskie metropolie.
Pejzaże polskie: Bellotto spędził znaczną część swojej kariery w Polsce, zwłaszcza w Warszawie. Jego obrazy ukazujące panoramę miasta, takie jak słynne "Widoki Warszawy", stanowią cenne źródło informacji o architekturze i życiu w XVIII-wiecznym Krakowie.
Pełne światła i atmosfery: Bellotto był znany z umiejętności ukazywania naturalnego światła i atmosfery w swoich obrazach. Jego dzieła często oddają specyficzne odczucia i nastroje związane z danym miejscem i czasem.
Wpływ na sztukę europejską: Prace Bellotto miały wpływ na sztukę europejską, przyczyniając się do popularyzacji gatunku malarstwa miejskiego. Jego techniki perspektywy i detalu miały wpływ na późniejszych artystów, którzy również inspirują się miastami jako tematem malarskim.
Bernardo Bellotto Canaletto - A Regatta On The Grand Canal
#wf735Bernardo Bellotto Canaletto - Capriccio Palace Staircase
#wf736Bernardo Bellotto Canaletto - Capriccio Romano Capitol
#wf737Bernardo Bellotto Canaletto - Capriccio Romano Titus Arch
#wf738Bernardo Bellotto Canaletto - Lagoon Landscape
#wf739Bernardo Bellotto Canaletto - San Marco
#wf741Bernardo Bellotto Canaletto -View From Pirna The Market
#wf743Bernardo Bellotto Canaletto - Kościół Świętego Krzyża
#wf15633Bernardo Bellotto Canaletto - Ulica Miodowa
#wf15634Bernardo Bellotto Canaletto - The Piazza della Signoria in Florence
#wf15635Bernardo Bellotto Canaletto - Ruins of the Forum Rome
#wf15636Bernardo Bellotto Canaletto - View of the Grand Canal and the Dogana
#wf15637Bellotto Bernardo Canaletto - Widok Warszawy z tarasu Zamku Królewskiego
#wf16101Bellotto Bernardo Canaletto - Architectural Caprice with a Palace
#wf16102Bellotto Bernardo Canaletto - The Arno in Florence
#wf16103Bellotto Bernardo Canaletto - The Campo di SS Giovanni e Paolo, Venice
#wf16104Bellotto Bernardo Canaletto - The Fortress of Königstein
#wf16105Bellotto Bernardo Canaletto - The Ruins of the Kreuzkirche in Dresden
#wf16106Bellotto Bernardo Canaletto - Vienna Viewed from the Belvedere Palace
#wf16107Bellotto Bernardo Canaletto - Vienna, Dominican Church
#wf16108Bellotto Bernardo Canaletto - View of the Neumarkt in Dresden from the Jüdenhofe
#wf16109Bellotto Bernardo Canaletto - View of the Tiber with the Castel Sant'Angelo
#wf16110Bellotto Bernardo Canaletto - View of Via di Ripetta in Rome
#wf16111Bernardo Bellotto Canaletto - Pirna The Obertor from the South
#wf16529Bernardo Bellotto Canaletto - Vaprio d'Adda
#wf16530Bernardo Bellotto Canaletto - View of Warsaw from Praga
#wf16743Bellotto Bernardo Canaletto - Wjazd Jerzego Ossolińskiego do Rzymu w roku 1633
#wf18349