Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeMonet Claude, Reprodukcje

Claude Monet (1840 Paryż – 1926 Givenry) jest jednym z najbardziej znanych malarzy wszechczasów a także współtwórcą i głównym przedstawicielem impresjonizmu. Nazwa tego kierunku w sztuce wzięła się z resztą od tytułu jednego z dzieł artysty: Impresja – wschód słońca. Monet bardzo wcześnie odkrył w sobie artystyczną pasję, bo zaczął uczyć się malarstwa już w wieku 11 lat. W początkowym okresie twórczym duży wpływ wywarł na Moneta jego nauczyciel – Eugeniusz Boudin, za sprawą którego Claude zgłębił tajniki techniki olejnej oraz malarstwa plenerowego. Jako 16-latek Monet rozpoczął naukę w prestiżowej Academie Suisse. Tam zaprzyjaźnił się z wieloma artystami, m. in. Camille’a Pisarro. Prawdziwa przyjaźń połączyła go jednak z Augustem Renoirem, wespół z którym stworzył impresjonistyczny kierunek w malarstwie. W dorosłym życiu Monet nie raz zmagał się z problemami finansowymi i osobistymi, by w dojrzałym wieku doczekać się uznania, sławy i majątku. Do najsłynniejszych dzieł Moneta zaliczyć trzeba takie obrazy, jak wspominana już Impresja – wschód słońca oraz Waterlilies and Japanese Bridge, Jardin a Sainte Adresse, Regaty w Argenteuil, Sunrise, Water Lilies, The Young Ladies of Giverny, The Road to Vetheuil, Shadow of the Sea, Poppy field, Poplars on the Epte oraz Fishing nets at Pourville. Nasza oferta to reprodukcje słynnych obrazów.

Claude Monet miał wyjątkowy styl i umiejętność uchwycenia ulotnych efektów światła i koloru, co pomogło mu ukształtować kierunek rozwoju sztuki nowoczesnej. Jednak kariera artystyczna Moneta nie zawsze była udana. We wczesnych latach życia z trudem utrzymywał się jako artysta i często był wyśmiewany przez krytyków za swój niekonwencjonalny styl malarski. Dopiero w późniejszych latach twórczość Moneta zaczęła zdobywać powszechne uznanie i rozgłos. Dziś jego obrazy są jednymi z najbardziej uwielbianych i ikonicznych dzieł sztuki na świecie. Niestety Claude Monet miał kłopoty ze zdrowiem, które z czasem coraz bardziej się pogłębiały. Cierpiał między innymi na zawroty głowy i borykał się z poważnymi problemami ze wzrokiem, mimo to nie przestał malować. Monet bardzo często podróżował do Londynu i Wenecji – miejsc, w których kontynuował malarstwo (warto zaznaczyć, że powstały tam takie dzieła, jak: Parlament londyński, czy Pałac Dożów. Życie go nie oszczędzało, gdyż w 1911 roku zmarła jego żona Alice, natomiast w 1914 – syn Jean. Niestety problem ze wzrokiem coraz bardziej się nasilał w 1918 roku, a w 1923 musiał poddać się operacji, która polegała na usunięciu katarakty z prawego oka. W tym ciężkim czasie pocieszało go uznanie, jakim cieszyły się obrazy artystyczne, nawet wśród tych, którzy we wcześniejszych latach nie doceniały twórczości artysty. Jego twórczość z czasem się zmieniała i coraz mniejszą uwagę przykładał do formy. Jego prace przypominały abstrakcję, która złożona była z kolorowych plam. Skupiał się na świetle i wydobywał z niego kolory. Jego dzieła stały się podstawą do wykreowania pointylizmu przez Seurata. Po operacji na oczy malarz musiał nosić okulary, które pozwoliły mu zakończyć jego ostatnie dzieło należące do cyklu Nenufary. Niestety lekarze stwierdzili u artysty nieuleczalną chorobę - nowotwór lewego oka. Claude Monet zmarł 5 grudnia 1926 roku przeżywszy 86 lata. Został pochowany na cmentarzu w Giverny. Twórczość Moneta była niezwykle popularna za jego życia, a on sam odniósł zarówno sukces krytyczny, jak i finansowy. Jego obrazy są obecnie jednymi z najcenniejszych na świecie, a jeden z nich został sprzedany za 43 miliony dolarów na aukcji w 2012 roku. Jedynym obrazem Moneta w polskiej kolekcji jest Plaża w Pourville, który jest własnością Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Claude Monet najważniejsze dzieła, reprodukcje obrazu: Impresja, wschód słońca, Stogi siana, Lilie wodne, Katedry Notre Dame

.

Reprodukcje obrazów Claude Monet

Jeżeli Państwo pragną, aby w ich domu lub biurze zawisły dzieła znakomitych artystów, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej galerii. Oferujemy tutaj prace największych światowych sław, które zdobią ściany najbardziej znanych galerii, a co najważniejsze - każde z nich odznacza się bardzo dobrą jakością, niemal nie odbiegającą od oryginału. Warto zauważyć, że wykonujemy reprodukcje na płótnie dowolnie wybranego dzieła używając jedynie najlepszych artykułów i materiałów. Obrazy są drukowane na naturalnym płótnie bawełnianym, a do wydruku stosowane są specjalistyczne pigmentowe tusze. Po zadrukowaniu, płótna ręcznie zabezpieczane są werniksem o wykończeniu błyszczącym bądź matowym, zgodnie z preferencją klienta, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszej trwałości. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą i do skontaktowania się z nami w celu wykonania specjalnego zamówienia. Wystarczy, że napiszą Państwo, którego artysty dzieło poszukują i w jakim rozmiarze ma ono zostać wykonane. Wszelakie zapytania możecie Państwo kierować pod podany numer telefonu lub adres e-mail, które znajdują się na naszej stronie. Reprodukcje to nie tylko nasza specjalizacja, ale także pasja, dlatego chcielibyśmy przybliżyć Państwu sylwetki artystów. Z tego względu, przy nazwiskach na naszej stronie internetowej, zamieściliśmy interesujące noty biograficzne. Mamy nadzieję, że dzięki tym treściom poszerzą Państwo swoją wiedzę na temat sztuki. Na naszej liście artystów, których dzieła reprodukujemy, znajdują się obrazy pochodzące zarówno z czasów renesansu i baroku, jak i współczesne dzieła. Dzięki łatwo dostępnym obrazom, każdy może posiadać w swoim domu ulubione dzieło sztuki, bez konieczności wydawania na niego fortuny. To idealna okazja na znalezienie wyjątkowej dekoracji w atrakcyjnej cenie!
 • Claude Monet - Waterlilies and Japanese Bride
  Claude Monet - Waterlilies and Japanese Bride - wf767
  #wf767
 • Claude Monet - Jardin a Sainte Adresse
  Claude Monet - Jardin a Sainte Adresse - wf768
  #wf768
 • Claude Monet - REGATY W ARGENTEUIL
  Claude Monet - REGATY W ARGENTEUIL - wf769
  #wf769
 • Claude Monet - Sunrise
  Claude Monet - Sunrise - wf770
  #wf770
 • Claude Monet - Water Lilies
  Claude Monet - Water Lilies - wf6287
  #wf6287
 • Claude Monet - The Young Ladies of Giverny
  Claude Monet - The Young Ladies of Giverny - wf6288
  #wf6288
 • Claude Monet - The Road to Vetheuil
  Claude Monet - The Road to Vetheuil - wf6289
  #wf6289
 • Claude Monet - Shadows on the sea
  Claude Monet - Shadows on the sea - wf6290
  #wf6290
 • Claude Monet - Poppy field (June 1890)
  Claude Monet - Poppy field (June 1890) - wf6291
  #wf6291
 • Claude Monet - Poppy field
  Claude Monet - Poppy field - wf6292
  #wf6292
 • Claude Monet - Poplars on the Epte 1891
  Claude Monet - Poplars on the Epte 1891 - wf6293
  #wf6293
 • Claude Monet - Fishing nets at Pourville
  Claude Monet - Fishing nets at Pourville - wf6294
  #wf6294
 • Claude Monet - Water Lilies II
  Claude Monet - Water Lilies II - wf15416
  #wf15416
 • Claude Monet - Woman with a Parasol Madame Monet and Her Son
  Claude Monet - Woman with a Parasol Madame Monet and Her Son - wf15417
  #wf15417
 • Claude Monet - Boulevard des Capucines
  Claude Monet - Boulevard des Capucines - wf15505
  #wf15505
 • Claude Monet - Blue Water Lilies
  Claude Monet - Blue Water Lilies - wf15506
  #wf15506
 • Claude Monet - Bassin d'Argenteuil
  Claude Monet - Bassin d'Argenteuil - wf15507
  #wf15507
 • Claude Monet - Autumn on the seine Argenteuil
  Claude Monet - Autumn on the seine Argenteuil - wf15508
  #wf15508
 • Claude Monet - Flower Beds at Vétheuil
  Claude Monet - Flower Beds at Vétheuil - wf15509
  #wf15509
 • Claude Monet - Weeping Willow
  Claude Monet - Weeping Willow - wf15586
  #wf15586
 • Claude Monet - Waterloo Bridge
  Claude Monet - Waterloo Bridge - wf15587
  #wf15587
 • Claude Monet - Water Lilies III
  Claude Monet - Water Lilies III - wf15588
  #wf15588
 • Claude Monet - Waterlilies IV
  Claude Monet - Waterlilies IV - wf15589
  #wf15589
 • Claude Monet - water lilies V
  Claude Monet - water lilies V - wf15590
  #wf15590
 • Claude Monet - Walk (Road of the Farm Saint - Siméon)
  Claude Monet - Walk (Road of the Farm Saint - Siméon) - wf15591
  #wf15591
 • Claude Monet - Village Street
  Claude Monet - Village Street - wf15592
  #wf15592
 • Claude Monet - Valley of the Creuse (Gray Day)
  Claude Monet - Valley of the Creuse (Gray Day) - wf15593
  #wf15593
 • Claude Monet - Train in the Countryside
  Claude Monet - Train in the Countryside - wf15594
  #wf15594
 • Claude Monet - The Water Lily Pond
  Claude Monet - The Water Lily Pond - wf15595
  #wf15595
 • Claude Monet - Wind Effect, Series of The Poplars
  Claude Monet - Wind Effect, Series of The Poplars - wf15628
  #wf15628
 • Claude Monet - Wheatstacks, Snow Effect, Morning
  Claude Monet - Wheatstacks, Snow Effect, Morning - wf15629
  #wf15629
 • Claude Monet - The Water Lily Pond in the Evening - dyptyk część I
  Claude Monet - The Water Lily Pond in the Evening - dyptyk część I - wf15630
  #wf15630