Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeArcimboldo Giuseppe, Reprodukcje

Giuseppe Arcimboldo (1527 Mediolan – 1593 tamże) to jeden z najbardziej znanych i cenionych włoskich malarzy okresu manieryzmu, który tworzył na wielu dworach, m. in. w Pradze, Wiedniu i Mediolanie. Jego styl jest bardzo charakterystyczny i rozpoznawalny, ponieważ swoje portrety i kompozycje figuralne o treści rodzajowej i alegorycznej tworzył z elementów martwej natury (kwiatów, owoców, jarzyn). Przez niektórych uznawany za pre-surrealistę, Arcimboldo, a właściwie jego twórczość, stanowił inspirację dla Salvadora Dalego. Do najbardziej znanych obrazów tego artysty można zaliczyć cykle płócien o nazwach: Wiosna, Lato, Jesień, Zima, których reprodukcje możecie Państwo zakupić w naszej galerii.

Giuseppe Arcimboldo cztery pory obrazy - lato, zima, wiosna, jesień

Cykl obrazów „Cztery pory roku” to portrety skomponowane z owoców i warzyw, które są charakterystyczne dla kolejnych pór roku. Ludzkie oblicza przedstawione w taki sposób mogą szokować, lecz dzieła tego autora cieszyły się niezwykłym uznaniem na dworach cesarskich. Wszystkie jego obrazy to uporządkowana konfiguracja tematycznych elementów z bardzo precyzyjnie dopracowanymi szczegółami. Podobną stylistykę ma również cykl „Cztery żywioły”, „Bibliotekarz”, obrazy martwej natury i portrety. Umieszczenie tak niecodziennego obrazu w swoim domu na pewno przykuje uwagę Twoich gości i zaciekawi. Obrazy Arcimbolda to sztuka dla wymagających, którym od razu przypadł do gustu jego styl. Badacze sztuki twierdzą, że każdy z obrazów przedstawiających pory roku to autoportrety artysty, co miało być wyrażeniem swojego samopoczucia, stanu zdrowia i etapu życia, dlatego na jednym z nich, łączącym wszystkie pory roku, namalowanym w wieku sześćdziesięciu lat, widzimy starego człowieka. Arcimboldo namalował ten obraz w ostatnich latach swojego życia po powrocie do rodzinnego miasta, gdzie mieszkał do końca życia.

Po śmierci zapomniany i niedoceniany artysta wrócił do łask wraz z nastaniem surrealizmu i od tego czasu jego kompozycje postaci pokazywane są na światowych wystawach. Dzisiaj możesz zawiesić w swoim salonie jedno z arcydzieł tego włoskiego malarza, który zasłynął niepowtarzalnymi portretami. Zajrzyj do naszej galerii i ciesz się reprodukcją, dzięki której w swoim mieszkaniu poczujesz się jak w światowej klasy galerii sztuki.
 • Giuseppe Arcimboldo - JESIEŃ
  Giuseppe Arcimboldo - JESIEŃ - wf845
  #wf845
 • Giuseppe Arcimboldo - LATO
  Giuseppe Arcimboldo - LATO - wf846
  #wf846
 • Giuseppe Arcimboldo - WIOSNA
  Giuseppe Arcimboldo - WIOSNA - wf847
  #wf847
 • Giuseppe Arcimboldo - ZIMA
  Giuseppe Arcimboldo - ZIMA - wf848
  #wf848
 • Giuseppe Arcimboldo - Rudolf II of Habsburg as Vertumnus
  Giuseppe Arcimboldo - Rudolf II of Habsburg as Vertumnus - wf15386
  #wf15386
 • Giuseppe Arcimboldo - Four Seasons in One Head
  Giuseppe Arcimboldo - Four Seasons in One Head - wf15387
  #wf15387
 • Guiseppe Arcimboldo - The Librarian
  Guiseppe Arcimboldo - The Librarian - wf15388
  #wf15388
 • Giuseppe Arcimboldo - LOrtolano
  Giuseppe Arcimboldo - LOrtolano - wf16164
  #wf16164
 • Giuseppe Arcimboldo - Allegorical Portrait Summer
  Giuseppe Arcimboldo - Allegorical Portrait Summer - wf16165
  #wf16165