Galeria realizacji
opcje
TypOrientacja


OpcjeSzkło artystyczne

Wyroby ze szkła artystycznego stały się synonimem luksusu, gdyż pięknie pasują niemal do wszystkich wnętrz i zwracają na siebie uwagę. Taka dekoracja może stanowić ozdobę nie tylko w prywatnych pomieszczeniach, ale również w przestrzeni publicznej. Zazwyczaj tworzy się je metodą fusingu. Na czym ona polega? Jest to ekskluzywna technika dekorowania szkła, która znana jest już od wieków. Obecnie została jednak znacznie unowocześniona, co było możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii.

Szkło artystyczne - fusingowe tworzy się, łącząc pod wpływem odpowiedniej temperatury elementy szklane o zróżnicowanych kolorach, kształtach i gatunkach. Po stopieniu przyjmują one jedną formą przestrzenną, która prezentuje się imponująco. Z tego materiału wykonane mogą być nie tylko ozdoby, ale również przedmioty codziennego użytku, takie jak m.in. patery, czy lustra. Komponują się świetnie zwłaszcza w rustykalnych wnętrzach, gdzie występuje zamiłowanie do oryginalnych dodatków.


Co to jest szkło fusingowe?


Szkło fusingowe nierzadko wykorzystuje się do aranżacji wnętrz, występować może pod postacią szkła artystycznego w przesuwanych drzwiach, szklanych panelach, czy obrazach. Tego rodzaju szkło artystyczne posiada wiele zalet, przede wszystkim jest bezpieczne i hartowane. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dotyczących jego stosowania, występować może więc w licznych przedmiotach, nadając im zupełnie innego, nieco szlachetnego charakteru.

Ze szkła fusingowego mogą zostać wykonane nawet kabiny prysznicowe, ściany stałe, blaty stołowe, a nawet podłogi szklane. Jak widać, istnieje wiele pomysłów na jego zastosowanie w mieszkaniu. Zdecydowanie największą uwagę przyciągają jednak ozdoby w formie rzeźb i figurek, które zostały wykonane metodą fusingu. Zaliczane bywają nawet do sztuki wysokiej, a co najważniejsze, idealnie odnajdą się w każdym wnętrzu, dzięki czemu mogą stanowić doskonały pomysł na luksusowy prezent.


Jak się tworzy szkło fusingowe?


Szkło fusingowe znane było już dawniej lecz to właśnie teraz przeżywa prawdziwy renesans i stało się niezwykle popularne. Tworzywo stapiane jest w specjalnych piecach, dzięki którym możliwe jest odpowiednie łączenie jego poszczególnych części. W trakcie obróbki możemy nie tylko dowolnie je formować, ale również dekorować i barwić. Możliwości jest zatem bardzo wiele, dlatego produkty wykonane metodą fusingu tak się od siebie różnią. Każdy przedmiot ze szkła artystycznego jest unikatowy i niepowtarzalny, co nadaje mu wyjątkowości. Swoje zastosowanie odnajduje nie tylko w dekorowaniu wnętrz. Pomysłów na jego zastosowanie jest bardzo wiele, a każdy wydaje się unikalny, gdyż samo szkło artystyczne jest unikalne.


Oferta sklepu


Nasz sklep powstał z zamiłowania do sztuki i pięknych przedmiotów. Uważamy, że metoda fusingu pozwala uzyskać niezwykle oryginalne i wyjątkowe przedmioty, które warto posiadać w swoim domu. Właśnie dlatego proponujemy Państwu gotowe produkty, z których każdy jest małym dziełem sztuki. Do zaproponowania mamy jednak nie tylko gotowe wyroby. Jesteśmy w stanie wykonać produkty ze szkła artystycznego na indywidualne zamówienie naszych Klientów.

Ponadto jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły dotyczące wprowadzenia zmian w oferowanych przez nas wzorach. Jeżeli chcieliby Państwo zmienić kolor bądź kształt któregoś z wyrobów z naszego sklepu, prosimy o informację, a z pewnością się tym zajmiemy. Na uwadze należy mieć fakt, że takie zamówienie będzie realizowane nieco dłużej niż dotyczące gotowych produktów. W miarę naszych możliwości staramy się to zrobić jak najszybciej, najważniejsza jest dla nas jednak wysoka jakość. Do dyspozycji Klientów oddajemy m.in. patery, panele, obrazy, płaskorzeźby, figurki, statuetki, lustra, a nawet blaty wykonane ze szkła fusingowego.

Zachęcamy do obejrzenia naszych prac. W każdej chwili służymy pomocą i poradą w zakresie produkowanych przez nas dekoracji metodą fusingu. Serdecznie zapraszamy do zakupów.